0

Cena benzínu rychle roste. A bude hůř, tvdí odborníci

Vidělo: 1263 lidí

Firma CCS zveřejnila údaje, ze kterých vyplývá, že ceny benzínu opět stouply. Natural 95 stojí nyní v průměru 32,24 korun za litr, což je o 62 haléřů více než minulý týden, a nafta podražila o 12 haléřů, tedy na 31,70 korun za litr.

Nejdražší pohonné hmoty jsou nyní na Vysočině a v Praze. Naopak nejnižší ceny jsou ve Zlínském kraji. Místní čerpací stanice nabízí benzín v průměru za 31,84 koruny za litr. Nejnižší cena za naftu je v Jihočeském kraji, kde se v průměru prodává za 31,24 koruny za litr, vyplývá z mapky, kterou zveřejnila firma CCS.

Příští týden se podle expertů budou pohonné hmoty opět zdražovat.

„Cena benzínu poroste výrazně rychleji než cena nafty, což je dáno koncem zimní sezony, kdy byla po naftě větší sháňka z důvodu silnější poptávky po topné naftě,“ řekl hlavní ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda.

Důvodem rychlého růstu cen za pohonné hmoty jsou podle hlavního ekonoma BHS Štěpána Křečeka vysoké ceny ropy. Českým řidičům pomohl sice posilující kurz koruny vůči dolaru, který snižuje cenu dováženého zboží, což se týká i ropných produktů, to ale bohužel stejně nemá velký vliv na ceny pohonných hmot v ČR.

„Vývoj kurzu koruny vůči dolaru však nedokáže přehlušit skutečnost, že se cena ropy pohybuje na svých pětiměsíčních maximech,“ dodal Křeček.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.