0

USA vysílají bojové lodě ke břehům Íránu

Vidělo: 1417 lidí

Spojené státy vysílají letadlovou loď Abraham Lincoln a bombardéry ke břehům Íránu, řekl americký poradce pro národní bezpečnost John Bolton. Podle něj tímto způsobem Washington vysílá íránskému režimu „jasný a nezměnitelný signál“, že jakýkoli útok na zájmy Spojených států nebo jejich spojenců narazí na „nelítostnou sílu“.

„Spojené státy neusilují o válku s íránským režimem. Jsme však připraveni odpovědět na jakýkoliv útok…buď ze strany prostředníků Íránu, Íránských revolučních gard nebo íránské armády,“ uvedl.

Dříve USA označily Íránské revoluční gardy (IRGC) za teroristickou organizaci. Ze své strany Íránská Nejvyšší rada národní bezpečnosti označila Centrální velitelství Spojených států a související síly za teroristickou organizaci. Navíc si média všimla, že íránská rada obvinila Washington z podpory terorismu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.