0

Byla uvedena příčina odmítnutí Číny přistoupit na ústupky USA v obchodní válce

Vidělo: 1269 lidí

Čína obsadila tvrdší postoj v obchodních jednáních kvůli jistotě, že USA jsou připraveny zmírnit své požadavky. Píše o tom The Wall Street Journal.

Podle vlastních zdrojů novin přijal Peking toto rozhodnutí po nedávných aktivitách a prohlášeních prezidenta USA Donalda Trumpa, jež údajně svědčily o jeho ochotě přistoupit na kompromis. 

Jde zejména o prohlášení hlavy státu o nutnosti snížení úrokové sazby v USA, což čínská strana pochopila jako „důkaz toho, že prezident považuje americkou ekonomiku za méně stabilní než tvrdil“. Pekingská vláda „byla nadšena“ rovněž výrokem Trumpa o přátelství s předsedou ČLR Si Ťin-pchingem, a jeho kladnými slovy na adresu vicepremiéra Státní rady ČLR Liu Che. 

Trump dříve obvinil Čínu ze zmaření obchodní smlouvy. Varoval, že v případě nedosažení dohody hrozí Pekingu tvrdé sazby.

Kvůli tomu, že Čína nezařadila do návrhu obchodní smlouvy mezi dvěma státy většinu požadavků USA, přijal Washington rozhodnutí o zvýšení cla na čínské výrobky v částce 200 miliard dolarů, z 10 na 25 %. Peking pohrozil odvetnými opatřeními.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.