0

Čína přijme odvetná opatření vůči americkému clu

Vidělo: 1298 lidí

Peking je nucen přijmout odvetná opatření vůči rozhodnutí USA zvýšit clo na čínské zboží, uvádí se v prohlášení ministerstva obchodu ČLR.

„Čínská strana vyjadřuje politování v souvislosti s americkým zvýšením cel na čínský vývoz ve výši 200 miliard dolarů z 10 % na 25 %,“ uvádí se také v prohlášení.

Ministerstvo obchodu však vyjádřilo naději, že během konzultací, které probíhají v této době ve Washingtonu, strany dokáží vyřešit neshody.

Předtím vedoucí čínské delegace na obchodním jednání s USA, místopředseda Státní rady Číny Liu Che prohlásil, že cla, která vyhlásil americký prezident Donald Trump, neřeší problém.

Zdůraznil, že je to nevýhodné  pro Spojené státy, pro Čínu i pro celý svět.

Trump prohlásil, že Peking „znemožnil transakci“ během obchodního jednání, a slíbil, že zvýší cla na čínské zboží.

Minulou neděli Trump slíbil, že 10. května zvýší cla na řadu čínského zboží z 10 % na 25 %, a nevyloučil zavedení omezujících bariér proti dalším obchodním pozicím.

Rozhovory USA a Číny pokračují

USA a Čína se v pátek dohodly, že budou pokračovat v obchodním jednání, které se koná ve Washingtonu, prohlásili v Bílém domě.

Místopředseda Státní rady Číny Liou Che přiletěl ve čtvrtek do amerického hlavního města na jednání. Po jeho ukončení se hlavní obchodní vyjednavač Robert Lightheiser a ministr financí Steven Mnuchin setkali s prezidentem USA Donaldem Trumpem, uvedli v Bílém domě.

„Velvyslanec (Lightheiser) a ministr (Mnuchin) uskutečnili pracovní večeři s vicepremiérem Liou Che a dohodli se, že budou pokračovat v diskuzi zítra ráno,“ vyplývá z uveřejněného prohlášení.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.