0

Mexičtí mariňáci popravili tři americké občany

Vidělo: 1381 lidí

Mexičtí mariňáci a členové pohraničních polovojenských jednotek zabili v roce 2014 tři americké občany a jejich mexického přítele. K tomuto závěru dospělo vyšetřování mexické komise pro lidská práva, píše americký Newsweek.

Erica Alvarado Salinasová (26), Alex Alvarado (22) a Jose Angel Alvarado (21), kteří byli americkými občany, navštívili 13. října 2014 svého otce ve městě El Control, které leží ve státě Tamaulipas na hranici s Texasem. Na zpáteční cestě je spolu s mexickým občanem Castanedou Benitezem zadržely bezpečnostní složky, uvádí Newsweek.

Po šesti dnech byla nalezena jejich mrtvá těla. Každá z obětí byla zastřelena do hlavy. Podle komise pro lidská práva jejich držení bylo nezákonné. Nejedná se však o první oběti mimosoudních poprav v Mexiku.

Bezpečnostní situace v zemi se znatelně zhoršila poté, co vláda v roce 2012 vyhlásila válku proti drogovým kartelům. V této souvislosti americké ministerstvo zahraničí doporučuje svým občanům, aby necestovali do Tamaulipasu a dalších čtyř mexických států, čímž je podle listu The Guardian zařadilo mezi válečné oblasti, jako jsou Afghánistán, Sýrie a Jemen.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.