0

Bill Gates vložil 40 milionů dolarů do vypěstování „superkrávy“

Vidělo: 1316 lidí

Zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates věnoval přes 40 milionů dolarů nekomerční organizaci GALVmed, která se zabývá genetickými výzkumy a vývojem vakcín pro domácí dobytek. Píše o tom portál Business Insider.

Miliardář zavítal na Edinburskou univerzitu, jejíž odborníci mají pracovat na tomto projektu. Peníze budou vydány na vypěstování „ideální krávy," která sloučí v sobě vlastnosti evropských a afrických druhů: vysokou produktivitu v podmínkách horka.

 

„Produktivita práce na každý vložený dolar je tu velmi vysoká. Můžeme získat krávu, která bude stejně životaschopná, ale vyrobí čtyřnásobné množství mléka," cituje Gatese BI.

Podnikatel navrhl předtím vyvinout novou krávu způsobem umělého oplodnění.

Bill Gates pravidelně věnuje prostředky na dobročinné a vědecké projekty. Podle odhadu časopisu Forbes dosáhl jeho majetek výše 92 miliard dolarů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.