0

Papež se přiznal, že začíná a končí den „ukrajinsky“

Vidělo: 1503 lidí

Papež František v neděli zavítal do římského kostela sv. Sofie a pomodlil se spolu s farníky ukrajinské řecko-katolické církve za mír na Ukrajině, poděkoval obyvatelům této země za pečování o starší Italy. Jeho projev vysílalo Rádio Vatikánu.

„Chápu, že vaše srdce dnes nehoří jen láskou, ale máte obavy o vlast, která je ničena válkami a hospodářskými potížemi. Jsem tady, abych řekl, že jsem vám blízký ve svém srdci, v modlitbě, když sloužím mši. Prosím Knížete míru, aby zbraně utichly," prohlásil papež František.

Papež se rovněž přiznal, že se každé ráno a večer dívá na ikonu, která mu připomíná Ukrajinu.

„Chci vám sdělit jedno tajemství. V noci, než jdu do postele, a ráno, když se probudím, vždy se setkám s Ukrajinci… Každý večer políbím před spánkem ikonu Svaté Bohorodičky, kterou mi daroval váš Nejvyšší Arcibiskup, a ráno ji také zdravím. Proto se dá říct, že začínám a končím den ukrajinsky," řekl papež.

Vyzdvihl přitom „práci tisíců ukrajinských žen, pomocnic v domácnosti, jež obětavě pomáhají italským starým lidem a dětem."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.