0

Byla objevena další hrozba pro Android

Vidělo: 1422 lidí

Odborníci objevili nový botnet, který útočí na majitele přístrojů s operačním systémem Android. Oznámil to Bleeping Computer.

Botnet se zaměřuje na hledání seřizovacích portů včetně portu 5555, který se pak využívá závažnou součástí systému Android a otevírá přístup ke klíčovým funkcím. Škodlivý program proniká do přístroje a využívá ho k těžbě kryptoměny Monero.

Podle slov vědců z organizace QiHo 360, kteří botnet objevili, nebezpečí hrozí všem přístrojům na Androidu — chytrými telefony počínaje a konče chytrou domácí technikou.

Podle informace odborníků je už nakaženo asi 7,4 tisíc přístrojů a sám botnet roste působivým tempem. Většina nakažených přístrojů je zatím v Číně (asi 40%) a v Jižní Koreji (asi 30%).

Nebezpečný program označovaný jako ADB.miner využívá prvků kódu od Mirai — botnetu, který se objevil v roce 2016 a pokládá se za největší na světě. Mirai nakazil tehdy tisíce zařízení po celém světě a zapříčinil zastavení činnosti velkého množství portálů.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.