0

Japonsko vyjádřilo Rusku protest kvůli vojenským cvičením na Kurilách

Vidělo: 1410 lidí

Japonsko vyjádřilo Rusku protest v souvislosti se zahájením cvičení pro odpor nezákonným ozbrojeným útvarům na jižních Kurilách, které pokládají v Tokiu za „severní území“. Oznámil to ministr zahraničí Taro Kono.

„Tato cvičení povedou k posílení vojenské přítomnosti Ruska na čtyřech severních ostrovech. Odporuje to pozici naší země, je to hodno politování," řekl ministr a zdůraznil, že ruské straně byl vyřízen protest diplomatickými kanály.

V úterý začalo na Kurilách cvičení pro odpor nezákonným ozbrojeným útvarům. Manévrů se účastní dva tisíce vojenských příslušníků Východního vojenského okruhu a asi 500 jednotek techniky, včetně vrtulníků Mi-8 AMTŠ. Plánuje se výsadek vrtulníkové útočné skupiny na jednom z ostrovů Kurilského souostroví.

Kono dal přitom na srozuměnou, že cvičení nijak neovlivní plány japonského ministerského předsedy Šinzó Abeho na návštěvu Ruska letos v květnu.

„Když to okolnosti dovolí, plánuje návštěvu Ruska," řekl ministr.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.