0

Aktivistku hnutí #MeToo obvinili ze sexuálního obtěžování

Vidělo: 1438 lidí

Jednu z vedoucích představitelek hnutí #MeToo, kalifornskou poslankyni Cristinu Garciovou, obvinili z neslušného chování vůči muži, oznámila agentura Associated Press.

Podle informace médií Daniel Fierro, který pracoval v aparátu jiného poslance, prohlásil, že ho Garciová v roce 2014 hladila po zádech a pokusila se sáhnout na jeho hýždě. Fierro to ohlásil svému bývalému šéfovi Janu Calderonovi. V současné době se kauza Garciové vyšetřuje.

Připomeneme, že v USA se v minulém roce začaly hvězdy show byznysu hromadně přiznávat, že byly obtěžovány. V důsledku toho vzniklo hnutí #MeToo. Jako jeden z prvních byl ze sexuálního obtěžování obviněn americký producent Harvey Weinstein. Obvinili ho z obtěžování desítek žen, mj. slavných hereček jako jsou Angelina Jolie a Asley Juddová. Kvůli obviněním byl Weinstein propuštěn ze své vlastní společnosti a úřady New Yorku zahájily vyšetřování. Skupina žen podala k newyorskému soudu kolektivní žalobu proti producentovi a představitelům jím vedené společnosti.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.