0

Tvůrce Siri ji označil za hloupou a Apple ho zklamal

Vidělo: 1385 lidí

Jeden z autorů hlasové asistentky Siri Norman Winarsky zkritizoval v interview pro portál Quartz společnost Apple za to, jakým způsobem byl „ztělesněn“ jeho výtvor.

Před spuštěním Siri na iOS očekával Winarsky průlom, ale dopadlo to nepodařeně. Podle slov autora zvládne tento servis dobře nejjednodušší úkoly: připomínky, předpověď počasí, odeslání korespondence, avšak není absolutně schopen odhadnout předem přání majitele smartphonu a nedokáže rozumně vést dialog.

Část viny za hloupost Siri uvalil Winarsky na Apple. Poznamenal, že původně to měla být pomocnice v turistice a zábavě. Dozvěděl-li se, například, uživatel na letišti o zrušení letu, měla by mu Siri okamžitě najít jiný, nebo zamluvit na internetu pokoj v hotelu. Společnost se ale pokusila vyrobit universální pomocnici, avšak tento úkol zatím nezvládla.

„Je to velký problém a společnost, jež pracuje s miliardou lidí, má ještě víc komplikací. Nedaří se jí dosáhnout kvality, kterou si možná přeje," řekl Winarsky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.