0

Ropná společnost nedokázala vysvětlit ztrátu 20 miliard dolarů

Vidělo: 1392 lidí

Státní ropná společnost Nigerian National Petroleum Corp (NNPC) nevysvětlila, co udělala s částkou 22,7 miliard dolarů, kterou společnost získala prodejem uhlovodíků a dividend od Nigeria LNG Ltd. Uvádí to Bloomberg s odkazem na prohlášení nigerijského zastupitelství britské Iniciativy transparentnosti v oblasti těžebního průmyslu (EITI).

Přitom v EITI uvedli, že ropné odvětví Nigérie přestalo být černou dírou, ale i nadále vyžaduje větší transparentnost. Zástupce NNPC neodpověděl na tři telefonáty a dvě textové zprávy od Bloombergu.

Nigerijská vláda díky společným podnikům s Shell, ExxonMobil, Total, Chevron a Eni SpA má k dispozici téměř 90 procent ropy vytěžené v zemi. EITI pracuje v zemi od roku 2004, ale Bloomberg neupřesňuje, jestli její závěry mají vliv na nigerijské společnosti nebo vládu.

V roce 2013 ředitel nigerijské Centrální banky Lamido Sanusi uvedl, že v letech 2012-2013 země ztratila 50 miliard dolarů ropných příjmů. Podle Sanusiho údajů se peníze ztrácejí v NNPC. Bývalý nigerijský prezident Olusegun Obasanjo tehdy tvrdil, že každý den v Nigérii mizí 430 tisíc barelů ropy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.