0

Britové chtějí uspořádat „den potrestání muslimů“

Vidělo: 1317 lidí

Antiteroristická policie Velké Británie pátrá po anonymech, kteří mají uspořádat „den potrestání muslimů“, uvádí The Guardian.

V ulicích několika měst země včetně Londýna se 10. a 11. března objevily brožury s výzvami, aby byl 3. dubna proveden útok na následovníky Proroka. Datum je v nich označeno jako „den potrestání muslimů" a občanům je nabízena možnost získat určité množství bodů za napadení lidí. Například za stržení hidžábu z muslimky dostanou 250 bodů, za vraždu — 500.

V textech anonymové také vyzývají občany země, aby „nebyli berani, kteří slepě dodržují všechny pokyny" a „dovolují tak bílým národům být uchváceni těmi, kteří jim nepřejí nic jiného kromě zla".

Fotografie letáků uveřejnila na svém Twitteru organizace Tell MAMA, zabývající se monitorováním antimuslimských akcí.

Policie zahájila vyšetřování a vyzvala občany, vyznávající islám, aby byli opatrní vzhledem k anonymním výhrůžkám. „Bereme vážně tyto události a ujišťujeme vás, že zločiny z nenávisti nikomu neprojdou," sdělil tisku pomocník náčelníka policie hrabství South Yorkshire.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.