0

20 evropských zemí se chystá vypovědět ruské diplomaty

Vidělo: 1442 lidí

Asi 20 evropských zemí se chystá vypovědět ruské diplomaty údajně spojené s „moskevskými špiónskými sítěmi“. Toto rozhodnutí hodlají přijmout ze solidarity s Velkou Británií, která obvinila Moskvu z otravy bývalého důstojníka ruské rozvědky Sergeje Skripala a jeho dcery.

Oznámil to list The Times. Vypovězení začne pravděpodobně 26. března odvoláním velvyslance EU v Rusku Marcuse Ederera na čtyři týdny.

The Times upřesňuje, že akce se zúčastní Francie, Německo, Polsko, Irsko, Nizozemsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Bulharsko, Česko, Dánsko a až devět jiných zemí.
Britská premiérka Theresa Mayová dříve prohlásila, že hodlá přesvědčit evropské země, aby poslaly do vlasti pracovníky ruských diplomatických misí. Předtím to udělal Londýn.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.