0

Čína poradila USA, „aby si nekopaly jámu“

Vidělo: 1464 lidí

Čína poradila USA, aby se zdržely akcí, jež by mohly tak nebo jinak vyprovokovat další zhoršení dvoustranných obchodních vztahů, jinak se Washington sám dostane do jámy vykopané pro jiné, řekl na brífinku mluvčí čínského ministerstva obchodu Gao Feng.

„Doporučili bychom USA, aby se zdržely jakýchkoli akcí, jež by mohly poškodit obchodně-hospodářské vztahy dvou zemí, jinak se samy dostanou do jámy vykopané pro jiné," prohlásil mluvčí.

Co se týče všeobecného znepokojení ohledně eventuální eskalace obchodních rozporů mezi Čínou a USA, pak podle jeho slov „Peking dost jasně vyznačil svůj postoj: nepřejeme si obchodní válku, Čína dnes aktivně rozvíjí partnerské vztahy s celým světem, vynakládá úsilí na vytvoření nového modelu mezinárodních vztahů, ve kterém spolupráce přihlíží k zájmům všech zemí a je vzájemně výhodnou".

„Vůbec se ale nebojíme obchodní války, jsme pouze proti vnucování své vůle jiným, proti utlačování silnými slabých a v žádném případě se nevzdáme svých zákonných práv a zájmů, budeme je bránit s pomoci všech potřebných opatření," řekl.

Gao Feng prohlásil, že „opatření, jež podnikly USA vůči Číně v obchodně hospodářské sféře, jsou typickým příkladem obchodního protekcionismu, projevem mentality studené války".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.