0

Čínská armáda dostala novou balistickou raketu

Vidělo: 1395 lidí

Raketové jednotky čínské Lidové osvobozenecké armády dostaly do výzbroje balistickou raketu středního doletu nové generace, která je schopna zasadit odvetný jaderný úder, informují oficiální čínská média.

„Novým systémem raketové zbraně je samostatně vyvinutá balistická raketa středního doletu, na kterou má Čína všechna intelektuální práva," informuje agentura Nová Čína.

Ceremonie předání rakety do výzbroje se konala v těchto dnech v jedné z jednotek raketových vojsk. Raketa je schopna zasadit odvetný jaderný úder a také mířený úder na terče na souši, na velké a střední lodě na moři ve střední a velké vzdálenosti. Agentura píše, že nová raketa je „smrtící zbraň" čínské armády.

Ceremonie předání nového typu rakety do výzbroje znamená další zvýšení strategické obranyschopnosti raketových vojsk Číny, dodává agentura Nová Čína.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.