0

V Německu byla zahájena výstavba úseku Severního proudu 2

Vidělo: 1605 lidí

Ve městě Lubmin spolkové země Meklenbursko–Přední Pomořansko byla zahájena práce na výstavbě německého úseku Severního proudu 2, informuje Deutsche Welle s odkazem na DPA.

Práce na vykopání stavební jámy a položení základů pro plynařskou přijímací stanici, a rovněž výstavba budov technické obsluhy, byla zahájena nehledě na to, že ne všechny země schválily výstavbu plynovodu, uvádí DW.

Kromě Německa poskytlo souhlas na výstavbu plynovodu o délce 1 200 km také Finsko.

Projekt Severní proud 2 předpokládá výstavbu dvou plynovodů o celkové kapacitě 55 miliard metrů krychlových plynu za rok od pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa. Nový plynovod má být postaven vedle Severního proudu. Proti výstavbě vystoupila řada zemí, zejména Ukrajina, která se obává, že přijde o příjem z tranzitu ruského plynu, a také USA, jež mají ambiciózní plány na vývoz svého zkapalněného plynu do Evropy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.