0

V Číně zatkli ženu, která adoptovala 118 dětí

Vidělo: 1405 lidí

Úřady města Uang v provincii Che-pej zatkly pro podezření z trestných činů ženu, která se proslavila v celé zemi tím, že utratila několik milionů jüanů za adoptaci 118 dětí, a nařídily zavření jejího dětského domova, informují místní média.

Li Lijuangová, která se vydávala za milionářku, začala adoptovat děti v roce 1996, v roce 2007 zřídila vlastní dětský domov Vesnice lásky. Média píšou, že žena adoptovala 118 sirotků. O její činnosti se hodně mluvilo v masmédiích, díky čemuž se proslavila v celé zemi.

Policie sdělila, píše list The Global Times, že po získání popularity začala Li využívat dobročinnosti ve vlastním zájmu a získala velké částky ze státního rozpočtu a od filantropů. Policie prohlásila, že je podezírána z využití adoptovaných dětí pro vyhrožování a zastrašování místních úředníků.

Podle zpráv v médiích žena vydírala společnost, která potřebovala proložit kabel pod budovou dětského domova, a žádala 70 tisíc jüanů a také asi 300 tisíc jüanů žádala od hotelu a nemocnice.

Podle zprávy mají některé děti z dětského domova ve skutečnosti rodiče. Jejich jména využila Li k tomu, aby oklamala úřady a dostala na ně stání prostředky.
Po rozhodnutí o zavření dětského domova kvůli tomu, že neprošel povinnou roční prověrku, z něj úřady odvezly 74 dětí.

Ženu podezírají z celé řady trestných činů, včetně vydírání a porušení veřejného pořádku. Policie zmrazila víc než 20 milionů jüanů (3,1 milionu dolarů) a přes 20 tisíc dolarů na jejím bankovním kontu. Bylo rovněž zjištěno, že vlastnila velký počet nemovitostí a přepychová auta.

Byly rovněž zveřejněny zprávy o tom, že v domově mohly být také unesené děti. Policie odebrala dětem vzorky krve a otisky prstů, aby je ověřila v databázi pohřešovaných.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.