0

Washington sdělil Evropanům, že jejich návrhy týkající se íránské dohody nepřijme

Vidělo: 1607 lidí

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo oznámil svým protějškům ve Francii, Británii a Německu, že prezident Donald Trump nepřijme jejich návrhy týkající se dohody o íránském jaderném programu, uvedl portál Axios s odvoláním na své zdroje.

Zdroje portálu uvedly, že Pompeo si volal s ministry zahraničí tří evropských zemí, kterým řekl, že informoval Trumpa o předběžných dohodách amerických a evropských diplomatů, ale argumenty Paříže, Berlína a Londýna ho nepřesvědčily.

Hlavní kámen úrazu spočíval v otázce doby platnosti dohody, která omezuje íránský jaderný program.

Pompeo doporučil evropským spojencům, aby počkali na oficiální prohlášení Trumpa a nevyloučil, že po něm strany mohou opět usednout k vyjednávacímu stolu, aby projednaly podmínky dohody.

Jak uvedly zdroje, lídr britské diplomacie Boris Johnson požádal Washington, aby se ještě jednou pokusili o dosažení dohody. Poté došlo k dalšímu rozhovoru tří ministrů. Telefonát však trval pouze několik minut a nepřinesl žádné výsledky.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.