0

Trump řekl Macronovi, že USA vystupují z íránské jaderné dohody a obnoví sankce

Vidělo: 1490 lidí

Americký prezident Donald Trump měl svému francouzskému protějšku Emmanueli Macronovi říct, že Washington vystoupí z jaderné dohody s Íránem. Napsal o tom dnes list The New York Times.

Trump je připraven nejen obnovit veškeré sankce proti Islámské republice, ale přijat i další omezující opatření, píše list.

Tato zpráva přišla poté, co televize NBC News dnes informovala, že Trump plánuje ohlásit sankce proti Íránu. Podle televize bude trvat několik měsíců, než sankce začnou platit, jelikož americká vláda bude muset připravit poučení pro firmy a banky.

Trump má oficiálně oznámit své rozhodnutí dnes odpoledne.

V minulosti americký prezident opakovaně kritizoval íránskou jadernou dohodu, kterou označoval jako nejhorší dohodu v dějinách.

Společný komplexní akční plán (JCPOA), což je oficiální název pro jadernou dohodu s Teheránem, podepsali ve Vídni 14. července 2015 zástupci Íránu, USA, Ruska, Číny, Británie, Francie, Německa a EU.

Ministři zahraničí Německa, Británie a Francie vydali společné prohlášení o tom, že hodlají JCPOA dodržovat i v případě, že ho USA vypoví.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.