0

Magičtí lékaři, kteří kouzly dělali z žen prostitutky, stojí ve Švédsku před soudem

Vidělo: 1357 lidí

Okresní soud ve švédském Malmö, které je často označováno za „nejmultikulturnější“ město země, bude probírat případ nigerijské bandy, jež obchodovala s lidmi a údajně za pomocí čarodějnictví nutila ženy k prostituci.

Dvě ženy z Nigérie budou svědky v případě obchodování s lidmi a prostituce zahrnující juju, nigerijskou variantu voodoo, uvádí deník Expressen.

„Pašeráci si uvědomili, že využitím kouzelnictví juju, mohou ženy udržet v poslušnosti," prohlásil vyšetřovatel Simon Häggström z Národního operačního oddělení. „Opravdu věří ve dva paralelní světy, jeden viditelný a jeden neviditelný. Neviditelný svět se skládá z dobrých a zlých duchů, které mohou ovlivnit svůj každodenní život," dodal.

Nigerijky, které svědčí o obchodování s lidmi a nucené prostituci, prohlašují, že obě prošly rituálem juju, za který obdržely 45 tisíc a 40 tisíc EUR a složily přísahu, že splatí peníze prostřednictvím práce ve Švédsku, bez jakéhokoliv pochopení, jak velké jsou tyto částky skutečně.

Jedna z žen policii oznámila, že během rituálu byla nucena sníst syrové kuřecí srdce, byla na hrudi řezána žiletkou a do ran jí kapala ptačí krev.

Nigerijským ženám slibovali zaměstnaní v Evropě. Místo toho však byly nuceny k prostituci. Kdyby někdy porušily přísahu, nebo se obrátily na policii, juju kouzla by potrestala je a její rodiny nemocí a smrtí.

Podle Häggstroma by tento případ mohl být pouze špičkou ledovce.

„Máme nigerijské ženy cestující po Švédsku, které se bojí smrti a jsou vystaveny obchodování s lidmi, ale pašerák s nimi nikdy není," uvedl Simon Häggström, který zdůraznil psychologickou moc, kterou čaroději nad oběťmi mají. Podle Häggstroma se 99 ze 100 obětí nikdy neodváží obrátit na policii.

Jeden z podezřelých je mladý Nigerijec, který v roce 2007 obdržel švédské občanství, držel jednu ženu ve svém bytě v Malmö a pravidelně ji nutil k sexu pod hrozbou juju prokletí. Muž údajně vzal polovinu peněz, které žena získala, a přinutil ji spát na balkoně. Pokud bude odsouzen, nebude vyhoštěn, protože má švédské občanství.

V posledních měsících k podobným případům docházelo v několika evropských zemích, včetně Španělska a Itálie, a po každé se policisté setkávali s různými značkami africké „černé magie", prostřednictvím které obvinění nutili své oběti k prostituci.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.