0

Čína předmětem obchodu s USA neudělá své základní zájmy

Vidělo: 1414 lidí

Čína se kvůli kompromisu na obchodních jednáních nechystá obchodovat s USA v těch oblastech, které považuje za vlastní hlavní zájmy, oznámil ve čtvrtek mluvčí čínského ministerstva obchodu Gao Feng.

„Čínsko-americký obchod je vytvářen trhem, je třeba respektovat ekonomické zákony trhu, nelze se v daném případě zabývat tržní ekonomikou. Budeme rozhodně bránit svá zákonná práva a zájmy. Čínská strana předmětem obchodu s USA neudělá své základní zájmy," oznámil na brífinku Gao Feng, když komentoval zprávy o kompromisech ze strany Číny v odpovědi na zrušení omezení vůči společnosti ZTE.

Dodal, že Čína je připravena na zvýšení dovozu z jiných států, včetně USA, a vyjádřil naději, že Washington zruší nepotřebná obchodní omezení.

„Doufáme, že USA zruší nepotřebné obchodní bariéry, budou se s čínskou stranou bavit objektivně a spravedlivě a budou se snažit o realizaci vzájemných výhod," řekl mluvčí Ministerstva obchodu Číny.

Noviny Washington Post oznámily, že Čína požaduje od USA nezavedení sankcí, zrušení žaloby u WTO kvůli dumpingovým cenám a ukončení vyšetřování krádeží duševního vlastnictví.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.