0

Evropa našla viníky znečištění vzduchu. Slovensko a Česko se vyhnuly soudnímu stíhání

Vidělo: 1275 lidí

Evropská komise se rozhodla zažalovat u soudu Evropské unie několik států včetně Francie a Německa kvůli nedodržení čistoty vzduchu. Na tiskové konferenci to oznámil eurokomisař pro životní prostředí Karmenu Vella, uvádí Reuters.

Jak uvádí agentura Reuters, Velká Británie stejně jako Francie a Německo má být předvolána k odpovědnosti kvůli převýšení limitů na emisi oxidu dusičitého (NO₂). Kromě toho se Maďarsko, Itálie a Rumunsko odchýlily od standardů, týkajících se hladiny tvrdých částic.

Už v lednu Evropská komise uváděla, že vůči členským zemím, které i nadále překračují ukazatele stanovené v letech 2005 a 2010, budou přijata tvrdá opatření. „Evropská komise dospěla k závěru, že v případě šesti členských států navržená dodatečná opatření nestačí k tomu, aby stav vzduchu odpovídal standardům v co nejkratší lhůtě", řekl Vella.

Dodal, že Španělsko, Slovensko a Česká republika se vyhnuly soudnímu stíhání: slíbily totiž, že zavedou nová pravidla, která budou napomáhat snížení znečištění vzduchu.

V lednu mezinárodní skupina vědců z Norska, Velké Británie, USA a Německa dospěla k závěru, že odstranění znečišťujících látek ze vzduchu může zvýšit globální oteplení.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.