0

EU a Írán potvrdily úmysl spolupracovat ve sféře mírového atomu

Vidělo: 1324 lidí

EU a Írán potvrdily úmysl pokračovat v jaderné dohodě, a to i v těch částech, které se týkají mírového atomového programu, stojí ve společném prohlášení o výsledcích jednání evropského komisaře pro energetiku a ředitele íránské organizace pro atomovou energii.

V sobotu se v Teheránu konalo setkání evropského komisaře Miguela Ariase Cañete s ředitelem organizace pro atomovou energii Íránu Ali Akbarem Salehim.

„Dnes jsme se shromáždili proto, abychom potvrdili nezměněnou náklonnost EK a Organizace pro atomovou energii Íránu k provedení společného všeobjímajícího plánu činností a, konkrétně, třetí přílohy k němu, která se týká civilní jaderné spolupráce," stojí ve zprávě, kterou publikovala Evropská komise.

„Evropská komise také rozhodně potvrzuje úsilí Íránu na regulaci bezpečného a odpovědného využití jaderné energetiky, včetně připojení k odpovídajícím mezinárodním konvencím," stojí ve zprávě.

Strany se dohodly, že „třetí seminář vysoké úrovně ve věci jaderné spolupráce se odehraje v Bruselu na konci listopadu roku 2018".

„Vítáme upevnění spojení na všech úrovních a doufáme v jejich další rozvoj v dalších měsících a letech," stojí v dokumentu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.