0

Z vězení osvobodili 35 vězňů, aby našli jídlo, nevrátil se jen jeden

Vidělo: 1423 lidí

Ředitelé vězení v Papua a Nové Guinei vypustili 35 vězňů na svobodu, aby si sehnali nějakou stravu kvůli deficitu v rozpočtu. Všichni kromě jednoho se vrátili zpátky, píše The Guardian.

Tucty vězňů byli osvobozeni z vězení v Papua a Nové Guinei, aby si sehnali něco k snědku, uvádí list. Takové zoufalé řešení bylo přijato po dvou drsných měsících, když velení věznice nemělo peníze v rozpočtu na stravování vězňů.

Všichni krom jednoho z 35 vězňů se vrátili zpátky do vězení  poté, co našli dostatečné množství jídla. Ve věznici je 290 mužů, většina z nich čeká na soud.

Ředitel vězení Joe Imini prohlásil v národních novinách, že k nedostatku jídla došlo kvůli tomu, že vláda sídlící v Port Moresby velmi pomalu přijímala řešení o novém rozpočtu pro stravování vězňů.

Podle Světové zdravotnické organizace je podvýživa běžná v této zemi. UNICEF ji označil jako „tichou nouzovou situaci" a za hlavní příčinu většiny úmrtí dětí ve věku do pěti let.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.