0

Juan se stává světovou měnou

Vidělo: 1469 lidí

Čína rozšiřuje úsilí v oblasti podpory Juanu jako globální měny. Po zásahu proti odlivu a devalvaci v roce 2015 Juan opět nabírá na síle.

Rekordní podíl Juanů v celosvětovém obchodu byl před třemi lety 2,8 %, podle agentury Bloomberg. Podíl se v dubnu snížil na 1,7 %, ale opět se zvedl. Jedním z důvodů této tendence jsou čínské devizové rezervy, které jsou největší na světě, a které byly v letošním roce ještě více posíleny. Juan také zaznamenal v prvním čtvrtletí největší zotavení za posledních 10 let.

„Zcela jistě byla v letošním roce více využívána tato měna při zahraničních převodech. Kurz bude ovlivněn globálními finančními trhy. Zahraniční investoři se stanou také důležitějším hnacím motorem pro dluhopisy," uvedl pro agenturu Bloomberg Ji Tianhe, čínský kurzovní a devizový stratég v BNP Paribas SA.

Čínské řícení se kupředu, jejich cesta, která je také známá jako „Jedno pásmo, jedna cesta" a námořní cesty, to všechno bude také podporovat Juan, tvrdí analytici.

Čína zvyšuje podíl Juanů se svými klíčovými obchodními partnery, zejména s Íránem a Ruskem, které jsou vystaveny sankcím USA. Čína a Rusko mají investiční fond v hodnotě více než 10 miliard dolarů, který je denominovaný v Juanech.

Zahájení ropného obchodu v letošním roce také pravděpodobně posílí čínskou měnu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.