0

Merkelová chce po vraždě 14leté Susanne rychleji odsunovat neúspěšné žadatele o azyl

Vidělo: 1331 lidí

Vražda čtrnáctileté Susanne, kterou vykonal Iráčan, jemuž byl zamítnut azyl, Německem otřásla. Kancléřka Angela Merkelová zdůraznila nutnost rychlého odsunu lidí, jimž byl zamítnut azyl a rychlého procesního rozhodování.

Tento případ podle Merkelové ukázal, „jak je nutné, aby lidé, kteří nemají právo na pobyt, rychle dostali svá procesní rozhodnutí a následně byli rychle odvezeni domů".

Toto kancléřka prohlásila v neděli večer na televizním kanálu ARD v diskuzním pořadu Anne Will.

K případu se kancléřka vyjadřovala již dříve — před setkáním G7 v Kanadě. „Odporná vražda" jí hluboce otřásla, stejně tak i německou vládou.

Podezřelí z vraždy 14leté Susanne, Ali B., byl zadržen v Iráku a převezen do Německa. Dívku měl znásilnit a zavraždit.

Ali B. žil v domě pro uprchlíky ve Wiesbadenu. Jeho žádost o azyl byla odmítnuta v prosinci roku 2017, proti rozhodnutí se odvolal. Je vyšetřován pro podezření z několika trestných činů, mimo jiné z loupeže.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.