0

Itálie předvolala francouzského velvyslance po obvinění Macrona

Vidělo: 1447 lidí

Italský ministr zahraničí Enzo Moavero Milanesi předvolal francouzského velvyslance po prohlášení prezidenta Emmanuela Macrona, který řekl, že Itálie je nezodpovědná, protože odmítá přijmout loď Aquarius s migranty. Je to uvedeno v prohlášení italského ministerstva.

„Po včerejším prohlášení Paříže ohledně situace s Aquarius ministr zahraničních věcí Enzo Moavero Milanesi předvolal velvyslance Francie v Itálii na ministerstvo zahraničí," bylo uvedeno v prohlášení italského ministerstva ve středu ráno.

V úterý francouzský prezident Emmanuel Macron obvinil Itálii z „cynismu a nezodpovědnosti", protože Řím odmítl přijmout loď s 600 migranty na palubě. Driftující v oblasti Středozemního moře loď zachránila německá pobočka nevládní organizace SOS Mediterranee. Španělsko po odmítnutí Itálie a Malty dovolila lodi přistát ve Valencii.

Italská vláda odpověděla na francouzskou kritiku a prohlásila, že nehodlá poslouchat „pokrytecké lekce od zemí, které raději odvracejí hlavy od tématu migrační krize".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.