0

Češka, která přežila v Terezíně, varuje před rostoucí hrozbou rasismu v Evropě

Vidělo: 1567 lidí

Dva a devadesátiletá paní Doris Grozdanovičová přežila v Terezíně. Nedávno se tam vrátila, aby se zúčastnila odhalení památníku obětem nacizmu.

Právě se vrátila z návštěvy Německa, kde mluvila s žáky o strašných škodách způsobených antisemitismem, rasismem a nesnášenlivostí, a zdůrazňovala přitom nutnost poučit se z minulosti.

„Je smutné říci, ale nyní si více než kdy jindy musíme vzpomenout na to, co se stalo za druhé světové. Je velmi depresivní vidět, co se dnes děje v Evropě, myslím tím vzrůst extrémismu a jeho následky. Takže se snažím udělat aspoň trochu, abych této vlně rasismu čelila. Když jsem ještě naživu a mám síly chodit po školách a univerzitách a povídat si s lidmi o tom, co se tehdy stalo, o škodě, která byla spáchána", řekla paní Grozdanovičová pro vydání Independent.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.