0

Česká umělkyně nebojuje se samotou, ale s homosexualitou, tvrdí spolek. Je to tak?

Vidělo: 1553 lidí

V Brně v rámci festivalu RE:PUBLIKA ke 100. výročí založení Československé republiky proběhne největší rande v dějinách Česka.

Jeho organizátorka umělkyně Kateřina Šedá připravila setkání pro 959 nezadaných mužů a 959 nezadaných žen. Svým projektem vyhlašuje boj proti samotě obyvatel. Brněnská Společnost pro queer paměť s jejím přístupem však nesouhlasí a označuje výtvarnici za sexistku. 

Podle odpůrců projektu by měla být jeho koncepce přehodnocena, neboť se orientuje pouze na heterosexuály. Potvrzuji, že účast neheterosexuálních lidí na akci se nevylučuje, zároveň ale nevytváří žádné podmínky pro to, aby se na celostátním rande seznámili i páry stejného pohlavní. 

Sputnik se obrátil na spoluorganizátory akce, kteří celou situaci okomentovali. 

„Obecně platí, že Seznamka EX:PO není omezena věkem, sexuální orientací ani typem hledaného vztahu. To je jasně popsáno v pravidlech. Celý projekt Kateřiny Šedé bojuje proti samotě v tom nejširším slova smyslu, a proto nikoho nevylučuje. Dává šanci bojovat proti samotě všem, dokonce i těm, jejichž hlas mnohdy zaniká v hlasitých debatách. Starším a osamělým lidem z menších měst a obcí. Společnost pro queer paměť navíc žádné konkrétní požadavky, na které by se dalo reagovat, nevznesla." Říká mluvčí organizace TIC Brno, která se na pořádání EX:PO podílí.


Upozornila také na skutečnost, že v pravidlech akce je jasně definováno, že seznamka EX:PO není omezena věkem, sexuální orientací ani typem hledaného vztahu. 

Otázka, zda je reakce spolku přehnaná, nebo menšiny opravdu potřebují zvláštní skupinu v projektu, zůstává otevřena. Co si o tom myslíte vy?

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.