0

Kdo vysvětluje světu tajemství bitcoinů? Český dědeček

Vidělo: 1468 lidí

Ladislav Mečíř, 57letý český programátor, je nejplodnějším autorem na stránce o bitcoinech ve Wikipedii. Napsal o tom portál The Outline. Nehledě na popularitu bitcoinů v Česku se Mečíř nikdy nesnažil dobýt kryptoměnu.

„Píšu pro ty, kteří neznají tyto věci," říká muž.

Mečíř objevil Wikipedii na začátku roku 2000, když se snažil změnit kariéru. Finančně zabezpečoval svou rodinu jen učitelským platem a několika příležitostnými výdělky.

Poprvé se o bitcoinech dozvěděl v roce 2012 a pochopil, že změní svět. „Já jsem byl překvapený, že něco takového může existovat," vzpomíná Ladislav. Rozhodl se samostatně naučit způsoby, jak fungují blokchain technologie. Zjistil, že stránka na Wikipedii o bitcoinech je skvělým způsobem, jak se lidé mohou dozvědět více o tomto tématu.

Mečíř věnuje asi dvě hodiny denně úpravě článků na Wikipedii o kryptoměně v češtině a angličtině.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.