0

Trump přichystal novou ránu v obchodní válce s Čínou, tvrdí média

Vidělo: 1603 lidí

Americký prezident Donald Trump hodlá zakázat čínským společnostem investice do technologických odvětví USA. Píše o tom list The Wall Street Journal s odkazem na vlastní zdroje.

Může být také omezen vývoz technologických zařízení do ČLR. USA plánují zabránit Pekingu ve ztělesnění strategie „Vyrobeno v Číně 2025", protože podle mínění Washingtonu poskytne čínským společnostem nespravedlivou převahu nad zahraničními konkurenty.

Předpokládá se, že informace o nových opatřeních budou zveřejněny koncem tohoto týdne.

Prezident USA Donald Trump odstartoval 15. června obchodní válku s Čínou zavedením 25% dovozního cla na čínské zboží v hodnotě 50 miliard dolarů ročně. Podle jeho slov jde zejména o zboží související se strategickým plánem „Vyrobeno v Číně 2025". Plán má za cíl dominování v rostoucích vysoce technologických odvětvích, jež se mají stát pohonem budoucího čínského ekonomického růstu, ale uškodí rozvoji USA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.