0

Evropa potřebuje plyn ze Severního proudu 2, prohlásil šéf Total

Vidělo: 1496 lidí

Evropa potřebuje plynovod Severní proud 2, prohlásil generální ředitel francouzské ropné a plynové společnosti Total Patrick Pouyanné.

„Realita je taková, že potřebujeme zkapalněný zemní plyn z USA a plynofikační terminály, ale potřebujeme také plyn, který k nám přijde potrubím z druhé strany, protože budeme mít nedostatek plynu," řekl na plynovém fóru ve Washingtonu.

Včera na Ministerstvu zahraničí USA vyjádřili naději na to, že EU „samostatně pozastaví" výstavbu Severního proudu 2, anebo změní formát Ruskem navrhované palivové magistrály.

Projekt Severní proud 2 znamená pokládku dvou plynových linek o celkovém výkonu 55 miliard krychlových metrů ročně od pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa.

Povolení ke stavbě už vydaly SRN, Finsko a Švédsko. Společnost Nord Stream 2 AG musí dostat souhlas i od Dánska.

Proti projektu vystupují některé země — především Ukrajina, která se obává, že ztratí příjem z tranzitu ruského plynu, a USA, které prosazují ambiciozní plány na export vlastního LNG do Evropy.

Kromě toho Lotyšsko, Litva a Polsko společně prohlásily, že neschválí stavbu Severního proudu 2. Jejich prezidenti jsou přesvědčeni, že je to politický projekt.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.