0

Média pojmenovala možné místo počátku třetí světové války

Vidělo: 1460 lidí

Skrytý závod ve zbrojení mezi USA, Čínou a Ruskem by mohl vést k vypuknutí třetí světové války ve vesmíru, píše časopis Wired.

Je třeba poznamenat, že vojenští úředníci již začali nazývat oběžnou dráhu Země novou „oblastí bojových operací". Například bývalý ředitel amerického Národního zpravodajství James Clapper označil vývoj potenciálních protivníků vesmírných technologií USA za jednu z hlavních strategických hrozeb pro zemi. Později Klapperův nástupce Dan Coates také vyjádřil obavy ohledně rozvoje potenciálu Ruska a Číny ve vesmíru.

Vesmír už dnes začal vypadat jako válečná zóna, píše Wired. V současné době se kolem planety otáčí velké množství objektů. Vědci přiznávají, že jednoho dne jejich počet dosáhne prahu, který se nazývá Kesslerův efekt: srážka dvou velkých objektů povede k objevení velkého počtu nových fragmentů a nemožnosti použití prostoru kolem Země.

Publikace zdůrazňuje, že teoreticky může být jakékoliv náhodné zničení vesmírného objektu USA, Ruska nebo Číny vnímáno jako akt agrese a deklarace války.

Kromě toho lídři „vesmírných velmocí" tajně rozvíjejí technologie v oblasti vesmíru, což s sebou nese obtížný odhad potenciálu potenciálního nepřítele a vede k eskalaci vztahů, píše Wired.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.