0

NATO může odmítnout stíhačky F-35

Vidělo: 1434 lidí

Německo úředně požádalo USA, aby zvážily možnost certifikace svého letounu Eurofighter na použití taktických jaderných zbraní v rámci NATO. Tento krok může znamenat, že Berlín nechce kupovat americký letoun F-35 Joint Strike Fighter, píše Task & Purpose.

Německé ministerstvo obrany má za to, že nemá smysl používat na dopravu taktických jaderných zbraní americké stíhačky, které přijdou MO na velkou částku. Washington nabídl Německu nákup F-35 verze A, ale v Evropě mají vlastní dobré stroje, Eurofighter Typhoon a Tornado, které mohou po modernizaci sloužit dalších 8-10 let.

V Německu neskrývají, že tato letadla mohou být použita v rámci NATO k letům na ruské území, avšak vojáky znepokojují tajné kapacity protivzdušné obrany, kterou nedokáže překonat žádná existující stíhačka.

Američtí odborníci se již vyslovili proti evropským stíhačkám. Vědci z Amerického podnikatelského ústavu mají za to, že vyzbrojení stíhačkami Eurofighter Typhoon a odmítnutí F-35 je hloupý nápad, který se dá srovnat s „použitím nože v přestřelce".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.