0

USAF potvrdilo testování jaderné bomby B61-12

Vidělo: 1412 lidí

Z tiskové zprávy Ministerstva energetiky vyplývá, že Letectvo Spojených států amerických (USAF) ve spolupráci s Národním úřadem pro jadernou bezpečnost (NNSA) provedlo na strategických bombardérech B-2 Spirit první testy řízené jaderné bomby B61-12.

Dvojí testování bomby bez jaderné nálože proběhlo 9. června ve výcvikovém prostoru města Tonopah, ve státě Nevada. „Testování je součástí série společných testů, které mají dokázat schopnost letadla dodávat zbraně a nejaderné funkce bomby," uvádí se ve zprávě.

Michael Lutton, zaměstnanec Národního úřadu pro jadernou bezpečnost Ministerstva energetiky USA, uvedl: „Tyto kvalifikační letové testy ukazují, že konstrukce modelu B61-12 splňuje systémové požadavky, a také ilustrují další pokrok programu prodloužení životnosti B61-12 v souladu s požadavky NNSA."

Již v minulém roce Národní úřad pro jadernou bezpečnost (NNSA) Ministerstva energetiky USA ve spolupráci s USAF provedl ve státě Nevada dva testy modifikace jaderné bomby B61-12. Bomba, která nebyla vybavena jadernou hlavicí, byla svržena ze stíhacího letounu F-15E. Během testů byly hodnoceny nejaderné funkce bomby a zároveň schopnost stíhačky dodávat zbraně.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.