0

Zloděj milionář. Mezinárodní trapas slovenské policie

Vidělo: 1361 lidí

Slovenská policie poslala do Rakouska vzorek DNA, který měl usvědčit nejmenovaného slovenského milionáře z vloupání do autosalonu. U rakouského soudu však vyšlo najevo, že předložený vzorek s touto osobou nemá nic společného, uvedl časopis Plus 7 dní. Otázkou je ovšem to, jak se taková chyba mohla vůbec stát.

Loni v rakouském městě Oberland došlo k loupeži v prodejně automobilů. Neznámý pachatel odmontoval kryt, směrová světla a dva světloměry, čímž způsobil škodu ve výší 9 000 eur (kolem 225 tisíc korun).

Rakouská policie nalezla na baterce vzorek DNA pachatele. „Srovnání vzorku dovedlo policisty k zámožnému podnikateli z jižního Slovenska, který byl na základě tohoto důkazu postaven před rakouský soud," uvedl týdeník Kronen Zeitung.

Obviňovaný se dostavil k sudu v Porsche, v luxusních hodinkách a se špičkovým právníkem Hermanem Holzmanem.
Údajný „pachatel" vydělává 7 000 eur měsíčně (175 tisíc korun), dostává roční dividendy z investic ve výši 300 tisíc eur (7,5 miliónu korun) a na Slovensku vlastní nemovitosti v hodnotě 20 miliónů eur (500 miliónů korun).

Na žádost uvedeného právníka byly odebrány nové vzorky DNA v laboratoři Innsbrucku. Podle výsledků testu se shoda nenašla. Soud musel podnikatele osvobodit. Slovenské orgány bude pravděpodobně takový mezinárodní „trapas" stát velké peníze.

Není ovšem jasné, jak k takové chybě mohlo dojít. Policejní mluvčí Andrea Dobiášová se domnívá, že k chybě mohlo dojít úmyslně a na odběr krve šla jiná osoba. Jinou možností je pochybení ve zdravotnickém zařízení nebo selhání lidského faktoru na straně policie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.