0

Bloomberg: Bank of America nevylučuje opakování krize roku 1998

Vidělo: 1526 lidí

Po rozboru trendů globálních trhů za poslední několik měsíců analytici Bank of America dospěli k závěru, že dnešní situace má hodně podobného s obdobím 1997-1998.

Tehdy jihovýchodní Asie šokovala svět zhroucením trhů, pak to zasáhlo i další země, včetně Ruska. Krize v letech 1997-1998 se stala nejvážnějším otřesem devadesátých let. V důsledku této katastrofy se HDP jihovýchodní Asie snížil o 35-40 %.

Podle odborníků banky krizi před dvaceti lety zapříčinil vliv silného dolaru na rozvíjející trhy. Navíc akcie velkých technologických firem šly nahoru díky panování optimizmu ohledně pozitivní dynamiky americké ekonomiky.

Bank of America není první, kdo šíří alarmující signály. Dříve experti Světové banky také upozorňovali na možnou recesi světového hospodářství.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.