0

USA vyhodí moderní bombardéry na smetiště

Vidělo: 1410 lidí

Těžce pozorovatelné bombardéry B-2 Spitir mohou stáhnout dřív, než se plánovalo.

Americké vojenské letectvo nemá jasný plán, podle kterého by mohlo vyřadit z provozu bombardéry B-2, informuje o tom The Drive.

Není vyloučeno, že ještě do zprovoznění bombardéru nové generace B-21, zastaralá letadla buď rozmontují, nebo nechají na základnách v poušti.

Bez ohledu na to, že letadlo vykonalo svůj první let už v roce 1989, část technologií, které používali v konstrukci B-2, stále chrání pod pečetí „přísně tajné".

Hlavním tajemstvím letadla je stínění výfuku proudových motorů v zadní části letadla, kde jsou instalovány speciální komory, ve kterých jsou horké výfukové plyny míseny se studeným vzduchem. Kvůli této zvláštnosti mají američtí fotografové zakázáno fotit letadlo.

Přičemž americké letectvo nemá peníze pro příslušné skladování těchto letadel, není stanoveno také místo stálého skladování. Američtí experti se domnívají, že letoun čeká smutný osud. Když nový bombardér bude připraven, staré prostě vyhodí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.