0

Írán bude dovážet zboží ze zemí, které kupují jeho ropu

Vidělo: 1435 lidí

Energetický výbor Íránu vyhlásil, že Teherán bude nakupovat zboží jen u těch zemí, které kupují jeho ropu. Je to reakce na žádost USA přestat kupovat íránskou surovinu svým partnerům.

„Budeme vykonávat barterový obchod ropy a zboží, což znamená, že nákup zboží bude závislý na prodeji ropy," řekl agentuře ILNA Asadollah Karekhani, představitel íránského energetického výboru.

„Chceme informovat naše cílové trhy a země, že pokud budou kupovat naši ropu, budeme nakupovat jejich zboží," prohlásil Karekhani a zdůraznil, že pracovní skupina už byla zformována.

Minulý týden představitel amerického ministerstva zahraničí řekl novinářům, že Washington se bude snažit, aby přesvědčil své partnery od listopadu přestat nakupovat íránskou ropu. Podle údajů se jednání zúčastnilo několik zemí včetně Číny.

Íránský prezident Hasan Rúhání řekl: „Prohlášení Američanů o tom, že zastaví export íránské ropy je absolutně lehkomyslné a svědčí o tom, že se nezamysleli nad následky."

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.