0

Peking: USA se střílí do vlastní nohy, pokud ekonomicky vydírá Čínu

Vidělo: 1450 lidí

Čína je připravena na obchodní válku s USA, která oficiálně započala v pátek, když USA zvýšily tarify na čínské zboží o 34 miliard dolarů. Podle Pekingu Čína nikdy nebude útočit jako první, ale je připravena se bránit.

Podle mluvčího čínského ministerstva obchodu Gao Fenga Čína nepodlehne hrozbám a vydírání. Svým rozhodnutím bránit globální volný obchod je si jistá. Feng také varoval, že americké tarify zasáhnou mezinárodní dodavatelské řetězce včetně zahraničních společností v Číně.

„Čína nikdy nebude útočit jako první. Ale pokud USA přijmou daňová opatření, Čína bude nucena bránit hlavní zájmy státu a zájmy národa," prohlásil Gao Feng během tiskové konference.

Zdůraznil také, že zvýšením tarifů se Spojené státy střílí do vlastní nohy a ubližují světu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.