0

Čína navrhla Rusku vytvořit „kosmický internet“

Vidělo: 1507 lidí

Čínští zástupci navrhli na moskevských jednáních agentuře Roskosmos posouzení možnosti vytvoření analogu OneWeb a Starlink, satelitní skupiny pro poskytnutí přístupu k širokopásmovému internetu. Informuje o tom Sputnik s odkazem na zdroj z kosmického odvětví.

„Na dvoustranné schůzce 4. července prezentovala čínská delegace, která přijela do Moskvy, novému vedení Roskosmosu své plány na vytvoření víceúrovňového satelitního spojení. Na schůzce byla Rusku navržena účast v tomto projektu," uvádí se v zprávě.

Roskosmos prezentoval předtím v Moskvě satelitní systém Efir, jehož realizace by si vyžádala asi 300 miliard rublů. Na úplné rozšíření satelitního internetu na celé území RF je zapotřebí přes 70 kosmických přístrojů, na celou Zemi asi 300.

Rusko přiznalo v dubnu zaostávání za USA v technologiích raketových motorů a také v nemožnosti samostatné výroby družic. Ve stejném měsíci zdroj prohlásil, že západní země nechtějí spolupracovat s Ruskem v projektu měsíční stanice kvůli zaostávání „ve všech technologických cyklech výroby kosmické techniky".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.