0

Fitness aplikace odhalila údaje o rozmístění pracovníků amerických tajných služeb

Vidělo: 1367 lidí

Mobilní aplikace Polar Flow odhalila důvěrné informace týkající se rozmístění vojáků a pracovníků amerických tajných služeb. Výsledky vyšetřování, uskutečněného ve spolupráci s holandskou online publikací De Correspondent, přináší web Bellingcat.

Novináři identifikovali celkem 6 500 uživatelů aplikace Polar Flow, kteří pracovali na 200 tajných místech po celém světě. Vyšlo najevo, že aplikace, která svého majitele v průběhu tréninku informuje o stavu jeho organismu, zveřejnila údaje o místě, na němž probíhají cvičení a také odhalila jména uživatelů. Data zaznamenaná pomocí systému GPS se nacházela na webu Polar Flow.

Autoři šetření tvrdí, že mezi uživateli fitness aplikace byli také zaměstnanci FBI, Národní bezpečnostní agentury (NSA) a vysoce postavený americký důstojník, který vykonává službu na vojenské základně, kde jsou rozmístěny jaderné zbraně.

Mimo to bylo pomocí této aplikace také možné sledovat americké vojáky v Bagdádu, vojenské poradce v Afghánistánu a piloty západní koalice na Blízkém východě.

Vývojářem aplikace je finská společnost Polar, která uvedla, že k úniku osobních údajů prostřednictvím Polar Flow nedošlo, nicméně pozastavila některé z funkcí programu. Společnost přitom poukázala na to, že dostupnost svých údajů si reguluje uživatel sám.

V lednu americké noviny The Washington Post oznámily, že sociální síť pro sportovce Strava dokáže odhalit vojenské základny umístěné v různých zemích světa. Ozbrojené síly Spojených států amerických tehdy poznamenaly, že Pentagon zkoumá možné důsledky používání této mapy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.