0

Žádné mutace! Slovensko odmítá GMO

Vidělo: 1380 lidí

Podle údajů zprávy globální zemědělské informační sítě (GAIN) ministerstva zemědělství USA (USDA), v poslední době Slovensko revidovalo svůj postoj ke geneticky modifikovaným plodinám.

V roce 2006 zasadili slovenští zemědělci 30 hektarů takových rostlin. Po dobu dvou let se plochy obsazené geneticky modifikovanými plodinami zvýšily o 1900 hektarů na 1930 hektarů. Po 10 letech je však v současné době jejich kultivace zastavena, hlásí gmoobzor.com.

Jak uvádí zpráva USDA, poptávka na geneticky modifikované potraviny, včetně masa a mléčných výrobků získaných ze zvířat krmených geneticky modifikovaným krmivem, stále klesá. Na tento proces mají vliv nevládní organizace, aktivisté, spotřebitelé.

Uvádí se, že „tam, kde slovenská vláda dříve podporovala biotechnologii, od té doby změnili své stanovisko, pravděpodobně v reakci na místní zprávy přijaté od nevládních organizací a aktivistických skupin".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.