0

Kvůli domácím problémům Bundeswehr nutí vojáky střílet z černých košťat

Vidělo: 1371 lidí

Během vojenských cvičení NATO v Norsku v roce 2014 byla německá vojska nucena používat koště nabarvené na černo místo kulometu, který chyběl na obrněném vozidle, uvádí The Times.

Podle slov inspektorů je skutečná situace v německé armádě ještě horší: mnoho let zanedbávání vedlo k akutnímu nedostatku zbraní, náhradních dílů a počtu vojáků.

Německé ozbrojené síly se staly „národní ostudou" po zprávách o tom, že jedna tanková skupina byla nucena používat koště místo kulometu a všech šest ponorek bylo vyřazeno z provozu a posláno do servisu, píše The Times. Inspektoři uvádějí, že reálná situace v německé armádě je ještě horší.

Federální auditorská komora prohlásila, že akutní nedostatek zbraní, náhradních dílů a počtu vojáků nebyl náležitým způsobem nahlášen parlamentu.

Zpráva o řízení, hovořící o výsledcích mnohaletého zanedbávání, byla uveřejněna na pozadí kritiky prezidenta Trumpa na adresu evropských států, které šetří na obraně. Angele Merkelové se nepodařilo přiblížit výdaje na obranu ke 2 % od HDP, jak to požaduje NATO. Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová tvrdí, že Německo může vydat na obranu 1,5 % od HDP až v roce 2025.

Ve zprávách ministerstva se například uvádělo, že pět nových korvet typu Braunschweig je připraveno k provozu, zatímco podle informace auditorské komory „už dlouho nejsou vybavovány řízenými raketami přiravenými k použití", píší britské noviny.

Bundeswehr nemá ani výzvědná bezpilotní letadla, čímž se snižuje přesnost řízených zbrojních systémů, a vojenskému námořnictvu chybí 80 % elektroinženýrů a IT-personálu, uvádí se ve zprávě.

V další zprávě se hovoří o nedostatku funkčních tanků, náhradních dílů, neprůstřelných vest, stanů a zimních oděvů. Byla doba, kdy nebyla ani provozuschopná vojenská dopravní letadla Airbus A400M.

Z uveřejněné vnitřní zprávy Ozbrojených sil Německa vyšlo najevo, že německá vojska účastnící se cvičení NATO Noble Ledger v Norsku v roce 2014 musela používat koště obarvené na černo místo kulometu, který chyběl na obrněném vozidle.

The Times s odvoláním na Der Spiegel tvrdí, že v německém vojenském letectvu jsou ze 128 stíhaček Eurofighter pouze čtyři bojeschopné: ostatní nejsou vybaveny raketami a mají problémy s chladicí kapalinou. Německo neinformovalo NATO, že vzhledem k závazkům k alianci se ve funkčím stavu nachází 82 stíhaček.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.