0

Byly spočítány ztráty následkem obchodních válek

Vidělo: 1344 lidí

Mezinárodní ratingová agentura Fitch předpověděla, že následkem obchodních válek se růst světové ekonomiky sníží v roce 2019 o 0,4 procentního bodu.

„Rozvoj obchodních konfliktů, které mohou vést k dalším dovozním clům v celkové výši dva triliony dolarů světových obchodních proudů, povede ke snížení úrovně růstu světové ekonomiky o 0,4 procentního bodu v roce 2019, na 2,8 z 3,2 procent," uvádí se ve zprávě agentury.

Podle názoru analytiků nejvíce utrpí hospodářství USA, Kanady, Mexika a Jižní Koreje.

Co se týče ruské ekonomiky, Fitch předpovídá zpomalení růstu HDP o 0,6 procentního bodu v roce 2019 a o 0,7 procentního bodu v roce 2020.

Na čínskou ekonomiku budou mít obchodní spory nejmenší dopad: agentura očekává zpomalení růstu HDP pouze o 0,3 procentního bodu v letech 2019 a 2020.

V agentuře Fitch uvádějí, že obchodní války povedou k dalším výdajům společností, snížení mezd a v perspektivě ke snížení mezinárodního obchodu.

Prezident USA Donald Trump nedávno pohrozil zavedením cla na auta vyrobená v Evropě. Bude to uskutečněno v případě, jestliže jednání s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem nebude úspěšné.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.