0

Evropská ekonomika nesplnila očekávání

Vidělo: 1184 lidí

Ekonomika eurozóny zpomalila svůj růst, zatímco vláda a úřady očekávaly pozitivnější výsledky. Informuje o tom Bloomberg. Míra inflace dosahuje nejvyšší úrovně za šest let, což pro dané období není typické.

Růst HDP zemí eurozóny se v druhém čtvrtletí roku 2018 zpomalil na 0,3 %, což je nejslabší výsledek za poslední dva roky. Jednotlivé země také nesplňují prognózy analytiků, uvádí Bloomberg. Ve druhém čtvrtletí nikdo nepřesáhl hodnotu 0,6 % a je to tedy ještě horší než na začátku roku, kdy se během prvních 3 měsíců podařilo Rakousku dosáhnout růstu 0,9 % a Španělsku 0,7 %.

Za hlavní příčinu je považována obchodní válka, která nabírá na obrátkách a také nejistota, kterou tento konflikt na trhu vytváří. Navzdory dobré domácí poptávce začínají výrobci snižovat vývoz. Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi označil protekcionismus za klíčovou hrozbu pro rozvoj regionu.

Inflace i nadále roste, což pro období stagnace není typické. Obvykle je doprovázena růstem spotřebitelské poptávky a poskytuje výrobcům příležitost k novým investicím a ke zvýšení nákladů na mzdy. Současný růst cen činí 2,1 procenta. Během posledních šesti let nepřekročil hranici dvou procent.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.