0

Ve Francii kvůli horku odpojili reaktor nejstarší jaderné elektrárny

Vidělo: 1285 lidí

Státní energetická společnost Francie Électricité de France (IDF) informovala, že kvůli silnému horku byl odpojen jeden ze dvou reaktorů nejstarší francouzské jaderné elektrárny Fessenheim, která leží na severovýchodu země.

V 67 francouzských departmentech byl kvůli horku vyhlášen oranžový stupeň nebezpečí. Podle údajů na webu francouzské meteorologické služby v sobotu maximální teploty v departmentu Haut-Rhin, kde jaderná elektrárna leží, dosahují 34 stupňů.

„4. srpna v 4:09 byl výrobní cech Fessenheim №1 naprogramován na odpojení kvůli současným klimatickým podmínkám a také kvůli dodržení povolení tepelných emisí do Grand Canal d´Alsace (pozn. francouzská řeka)," uvádí se v prohlášení zveřejněném na webu společnosti.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.