0

Indie hodlá na podzim uvalit cla na import amerického zboží

Vidělo: 1264 lidí

Indické úřady měly původně zavést cla 4. srpna, později však své rozhodnutí odložily na září. Cla se dotknou dovozu vybraného amerického zboží včetně mandlí, vlašských ořechů nebo jablek.

V sobotu Nové Dillí oznámilo, že 18. září zavádí nová cla na vybrané druhy amerického zboží. Podle agentury Reuters v roce 2016 bilaterální obchod obou zemí dosáhl 115 miliard dolarů, nicméně Trumpova administrativa chce snížit obchodní deficit, který dosahuje 31 miliard dolarů. Washington rovněž usiluje o to, aby Indie snížila své obchodní bariéry.

Na konci března Spojené státy uvalily cla ve výší 25 % na import oceli a 10 % na import hliníku. Indie na toto rozhodnutí podala stížnost ke Světové obchodní organizaci (WTO), USA na to reagovaly stížností na Indii, kterou viní z toho, že svými cenami na pšenici a rýži narušuje trh.

Nicméně již v červenci Spojené státy snížily kontroly na export vysoce technologického zboží do Indie.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.