0

Indie hodlá na podzim uvalit cla na import amerického zboží

Vidělo: 1533 lidí

Indické úřady měly původně zavést cla 4. srpna, později však své rozhodnutí odložily na září. Cla se dotknou dovozu vybraného amerického zboží včetně mandlí, vlašských ořechů nebo jablek.

V sobotu Nové Dillí oznámilo, že 18. září zavádí nová cla na vybrané druhy amerického zboží. Podle agentury Reuters v roce 2016 bilaterální obchod obou zemí dosáhl 115 miliard dolarů, nicméně Trumpova administrativa chce snížit obchodní deficit, který dosahuje 31 miliard dolarů. Washington rovněž usiluje o to, aby Indie snížila své obchodní bariéry.

Na konci března Spojené státy uvalily cla ve výší 25 % na import oceli a 10 % na import hliníku. Indie na toto rozhodnutí podala stížnost ke Světové obchodní organizaci (WTO), USA na to reagovaly stížností na Indii, kterou viní z toho, že svými cenami na pšenici a rýži narušuje trh.

Nicméně již v červenci Spojené státy snížily kontroly na export vysoce technologického zboží do Indie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.