0

Muž, který zaútočil na děti v Pekingu, je mlátil kladivem

Vidělo: 1249 lidí

Muž, který v úterý zaútočil na žáky jedné ze základních škol v Pekingu, byl technickým pracovníkem vzdělávací instituce. Rozhodl se vybít si svůj hněv na dětech poté, co mu nebyl prodloužen kontrakt. Informuje tisková kancelář velkoměstské oblasti Pekingu Si-čcheng.

Podle předběžného vyšetřovaní, 49 let starý rodák severovýchodní provincie Chej-lung-ťiang s příjmením Jia zaútočil na žáky základní školy Xuanwu ve velkoměstské oblasti Pekingu Si-čcheng v úterý kolem 11:17 místního času.

Muž plnil technickou práci ve škole na základě dočasné smlouvy, která měla skončit koncem ledna. Školní vedení se rozhodlo smlouvu neprodlužovat a požádala společnost, která toho muže poslala do práce, aby ho nahradila jiným kandidátem.

S tímto rozhodnutím byl muž velmi nespokojen, a proto vzal pracovní kladivo a během přestávky si vybil svůj hněv na dětech.

Všechny zraněné děti byly hospitalizovány, tři jsou ve vážném stavu, ale jejich život není ohrožen. Pachatel byl zadržen na místě. Jeden z lékařů nemocnice, kde přebývají zranění žáci, napsal ve svém účtu Weibo, že zdravotnický personál dělal vše pro to, aby zachránil děti, dokonce i několik dalších operací.

V poslední době se útoky na děti v Číně začínají objevovat častěji, pouze v posledních několika měsících došlo k řadě útoků. Na konci listopadu 2018 jeden muž najel do davu žáků, 5 z nich zemřelo v důsledku incidentu, dalších 19 bylo zraněno. Na konci října loňského roku žena ozbrojená kuchyňským nožem zranila 14 dětí mateřské školy v čínském městě Čchung-čching. V červnu, také v roce 2018, muž ozbrojený nožem zaútočil na děti v blízkosti školy v Šanghaji, dvě děti zemřely, další žák a dospělá žena byly zraněni. Na začátku ledna 2017 místní obyvatel ozbrojený nožem zranil 11 dětí v mateřské škole v čínské autonomní oblasti Kuang-si, 7. ledna tohoto roku byl odsouzen k smrti.

Nejčastěji jsou tyto útoky páchány ze msty společnosti za nahromaděné urážky, někteří pachatelé vybírají pro své zločiny školy, ve kterých dříve studovali, kde se jim smáli jejich vrstevníci. Někdy jsou to náhodně vybraná místa.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.